FTR 1200 Artist Series

FTR 1200 Artist Series
FTR 1200 Artist Series
Spoločnosť Indian Motorcycle® predstavuje motocykel FTR™ 1200 Artist Series – limitovanú edíciu umelecky stvárneným krytom palivovej nádrže, ktorým je vydarený design stroja ešte viac umocnený a pozdvihnutý na umelecké dielo na dvoch kolesách. Oslovili sme tvorcov rôznych žánrov a výsledkom je pestré spektrum umeleckých vyjadrení od street graffiti po modernú abstrakciu. Každého diela je vyrobených púhých 100 kusov.

Zoznámte sa s umelcami

Steve Caballero - So Cal

Design - "Cab Dragon"

Legenda skateboardingu a pôvodný člen slávnEho skejtového tímu Bones Brigade. Jeho "maliarskym plátnom" sa stali U-rampy a vypustené bazény, kde dal vznik mnohým, dnes už legendárnym trikom. Behom rokov sa stal známym tiež svojím originálnym výtvarným štýlom, inšpirovaným kultúrou silných auťákov hot rod. Jeho diela sú teraz vyhľadávaným zberateľským artiklom.

Viac o autorovi

Adam Turman - Minneapolis

Design - "Rising From The Ashes"

Adam Turman, vizionár pochádzajúci rovnako ako teraz i motoycykle Indian z Minneapolis v Minnesote, sa preslávil hlavne svojimi veľkoformátovými nástennými maľbami, plnými živých farieb a dynamických námetov, ktoré zdobia mnohé miesta amerického Stredozápadu. Svoju umeleckú kariéru začal ako tvorca plagátov pre miestne hudobné skupiny. Inšpiroval sa výrazným grafickým štýlom komiksov z 80. rokov a heavy metalom. Adam Turman dokáže skĺbiť svoje výrazné, živé umelecké vízie s marketingovými strategickými cieľmi, a to z neho robí jedného z najvyhľadávanejších komerčných umelcov amerického Stredozápadu.

Viac o autorovi

RISK - Los Angeles

Design - "A New Day"

Silná persóna medzi street art umelcami. RISK sa v začiatkoch svojej kariéry inšpiroval graffiti z východného pobrežia USA a tento štýl preniesol do mestského prostredia Los Angeles. Ako zakladajúci člen graffiti združení West Coast Artists bol RISK jedným z prvých v južnej Kalifornii, kto maľoval na boky nákladných vagónov a za svoje umelecké plátna pokladal diaľničné nadjazdy. Behom niekoľkých desaťročí sa jeho tvorba presunula z ulíc do galérií, do odevného priemyslu i k súkromným zberateľom po celom svete.

Viac o autorovi

D*Face - London

Design - "The Devil Within"

D*Face (alias Dean Stockton) je výrazná osobnosť súčasného mestského umenia. Začiatky jeho kariéry sa datujú o 15 rokov späť, kedy lepil svoje ručne kreslené samolepky a plagáty po Londýne a jeho okolí. Od tých čias sa jeho tvorba vyvinula a jeho záber siaha od umeleckých diel vystavovaných v galériách až po veľkoformátové vonkajšie nástenné inštalácie, ktoré transformujú mestskú scenériu a výškové budovy do umeleckých diel.

Více o autorovi

ThankYouX - OC

Design - "Meant To Tell You"

ThankYouX (alias Ryan Wilson) začal svoju umeleckú púť v uliciach Los Angeles: sprejoval na steny šablónovité portréty Andyho Warhola. Tieto signované šablóny boli jeho prvou vizitkou, špička ľadovca jeho neskoršej, veľmi rôznorodej tvorčej identity. S tým, ako získaval na popularite, sa jeho tvorčí výraz vyvinul do moderných abstraktných kompozícií, ktoré stoja v kontraste k tradičnejšiemu poňatiu mestského umenia, inšpirovanému klasickým graffiti. Jeho unikátny štýl si získal pozornosť a uznanie po celom svete.

Viac o autorovi

Nájsť najbližšieho dealera